Monitorujete provoz Vaší elektrárny a rozhodujete se, kam spolehlivě ukládat data? Nevyhovuje Vám Vaše stávající datového úložiště? Chcete mít vše pod kontrolou i v aplikaci pro chytré telefony?

Solární Novinky, 26. 01. 2015

Proč sledovat data z elektrárny

Data (nejen) ze solární elektrárny mohou být pro jejího provozovatele velmi užitečným zdrojem informací. Díky nim víte v kterýkoliv okamžik zejména:

  • jaká je aktuální výroba, hodnota osvitu, teplota panelů, rychlost větru, apod.

  • zda nedošlo k výpadku měniče nebo jiné části elektrárny, informováni jste emailem nebo SMS

  • jaký je stav baterie či MPP trackeru (u hybridních elektráren), vidíte hodnoty ze stringboxů

  • výsledky auditu, tedy porovnání skutečné a předpokládané výroby

Univerzální Portál

Portál zavedeného českého výrobce, společnosti Solar Monitor, splňuje všechny požadavky na moderní monitoring. Až v pětiminutových intervalech ukládá data z Vaší elektrárny. Je přizpůsoben jak malým, středním, tak i velkým instalacím. Je vhodný pro jednotlivce i pro dispečink servisních organizací.

 

Přijme data z mnoha typů střídačů, stringboxů, elektroměru, senzorů, baterie či MPP trackeru, bezpečnostních relé, apod. Vy si je pak můžete v přehledných grafech zobrazit několik roků zpět, ale také provádět audity a exportovat pro další zpracování či porovnávání výroby s jinými FVE.

    

Kompatibilita s jednotkami SMA Sunny WebBox a SolarMax MaxWeb

Portál přijímá data z jednotek (tzv. dataloggerů) Solar Monitor, které jsou umístěny na elektrárně. Bezvadně ale spolupracuje též s jednotkami SMA Sunny WebBox a SolarMax MaxWeb.

Pokud již máte na elektrárně některé z těchto zařízení a rozhodujete se, kam spolehlivě ukládat data, právě jste našli řešení. Není nutné pořizovat žádné další zařízení. Na stávající jednotce pouze nasměrujete odesílání dat na Solar Monitor Portál a můžete začít využívat plnohodnotné úložiště.

 

 

Komunikace s jinými servery

Portál může přijatá data předávat dále jiným serverům. Jedná se např. o servery servisních firem, které poskytují svým zákazníkům další nadstavbové funkce. Nejvýznamnější aplikací je pak komunikace se servery Operátora trhu s elektřinou (OTE), kdy uživatelé mohou odeslat výkaz o výrobě do OTE na 3 kliknutí přímo ze Solar Monitor Portálu. Stejně automaticky přijde zpět i zpracovaná faktura ze serveru OTE.

 

 

 

 

 

Aplikace pro chytré telefony

Vaše data můžete mít stále při sobě i ve formě aplikace pro tablety a mobilní telefony. Aplikace je plnohodnotným nástrojem pro kompletní monitoring Vaší elektrárny nebo elektráren Vašich zákazníků. S její pomocí můžete též odesílat výkazy do OTE aniž byste zapnuli počítač.Více informací

Web: www.solarmonitor.cz

Wikipedie: http://wiki.solarmonitor.cz/doku.php?id=sim:portal:overview:list

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Telefon: +420 481 313 661

Skype: solar.monitor